Resultater

Her finder du resultater for de GymDanmark konkurrencer som GF Køge Bugt deltager i.
 
Resultater 2018
   TeamGym 
 
Resultater 2017
 
Her finder du tidligere konkurrence resultater for Køge Bugt:
 
- Resultater 2016
      TeamGym
- Resultater 2015
      TeamGym
- Resultater 2014
      TeamGym
      Rytmisk Gymnastik 
- Resultater 2013
      TeamGym
      Rytmisk Gymnastik 
- Resultater 2012
      TeamGym

 

Konkurrencer 2016

DM og Forbundsmesterskaber 2016

7. plads 1 division Juniordrenge
6. plads 5 division Juniorpige
4. plads 8. division Juniorpige
4. plads 1. division Minidrenge
6. plads 2. division Minidrenge
GULD 6. division Minipige
6. plads 7. division Minipige
4. plads 10. division Minipige
SØLV 13. division Minipige
8. plads 1. division Micropige
BRONZE 2. division Micropige
SØLV 3. division Micropige

Sjællandsmesterskaber 2016

5. plads 1. division Juniordrenge
6. plads 3. division Juniorpige
6. plads 5. division Juniorpige
BRONZE 1. division Minidrenge
SØLV 2. division Minidrenge
GULD 4. division Minipige
GULD 6. division Minipige
GULD 7. division Minipige
7. plads 9. Division Minipige
BRONZE 3. division Micropige
SØLV 2. division Micropige
BRONZE 2. division Micropige

SM Begynder (U8, U10, U13)

BRONZE 1. division U13 drenge
9. plads 1. Division U13 drenge
SØLV 1. division U10 drenge
BRONZE 1. division U10 drenge
BRONZE 1. division U10 piger
SØLV 2. division U10 piger
SØLV 1. division U8 drenge
SJÆLLANDSMESTRE U8 piger
SØLV 2. division U8 piger
 

Konkurrencer 2015

Teamgym

 

DM og Forbundsmesterskaber 2015

GULD 5. division Juniorpiger
7. plads 1. division Juniordrenge
5. plads 3 division Juniordrenge
SØLV 2. division Minidrenge
BRONZE 3. division Minidrenge
4. plads 7 division Minipige
5. plads 10. division Minipige
6. plads 11. division Minipige
GULD 4. division Micropige
4. plads 4. division Micropige
4. plads 5 division Micropige

Sjællandsmesterskaber 2015

SØLV 1. division Juniordrenge
4. plads 2. division Juniordrenge
7. plads 2. division Juniorpige
BRONZE 1. division Minidrenge
SØLV 3. division Minidrenge
SØLV 5. Division Minipige
4. plads 6 division Minipige
BRONZE 8. Division Minipige
GULD 2. Division Micropige
BRONZE 3. division Micropige
SØLV 4. division Micropige

SM Begynder (U8, U10, U13)

BRONZE 1. division U13 drenge
4. plads 1 division U10 drenge
6. plads 1. division U10 piger
9. plads 2 division U10 piger
4. plads 1 division U8 piger
6. plads 1 division U8 piger
 

Konkurrencer 2014

Teamgym

Åbent Jysk mesterskab 2014

6. plads 1. division Juniorpiger
SØLV 4. division Minipiger
5. plads 7. division Minipiger

Sjællandsmesterskaber 2014

7. plads 2. division Juniorpiger
4. plads SM JuniorMix
4. plads SM Juniordrenge
8. plads SM Juniordrenge
BRONZE 4. division Minipiger
5. plads 6 division Minipiger
4. plads SM Minidrenge
GULD 3. division Micropiger
5. plads 3. division Micropiger
SJÆLLANDSMESTRE 2014 Microdrenge

DM og Forbundsmesterskab 2014

4. plads 4. division forbundsmesterskab Juniorpiger
6. plads DM JuniorMix
9. plads DM Juniordrenge
8. plads forbundsmesterskab 2. division Juniordrenge
5. plads forbundsmesterskab 7. division Minipiger
7. plads forbundsmesterskab 11. division Minipiger
5. plads forbundsmesterskab 2. division Minidrenge
SØLV forbundsmesterskab 4. division Micropiger 1
7. plads forbundsmesterskab 4. division Micropiger 2
DANMARSMESTRE Microdrenge
 

Rytmisk Gymnastik

Regionsmesterskaber Sjælland 2014

SØLV 1. division Junior (Team Young)
4. plads 1. division Junior (Team Aspira)
BRONZE 1. division Pigerække (Team Marina)
4. plads 1. division Mini 10-12 (Team Belina)

DM Grand Prix 2014

SØLV 1. division Junior (Team Young)
5. plads 1. division Junior (Team Aspira)
SØLV 2. division Pigerække (Team Marina)
 5. plads 2. division Mini 10-12 år (Team Belina)

DM Æstetisk gymnastik 2014

5. plads 1. division Junior
 

Konkurrencer 2013

Teamgym

Sjællandsmesterskaber 2013

6. plads 2. division Juniorpiger
BRONZE 5. division Juniorpiger
4. plads SM JuniorMix
6. plads SM Juniordrenge
8. plads SM Juniordrenge
8. plads 4. division Minipiger
BRONZE  7. division Minipiger
5. plads 8. division Minipiger
7. plads 8. division Minipiger
5. plads SM Minidrenge
BRONZE 2. division Minidrenge

DM og Forbundsmesterskab 2013

SØLV forbundsmesterskab 4. division Juniorpiger
5. plads forbundsmesterskab 8. division Juniorpiger
4. plads DM JuniorMix
GULD forbundsmesterskab 2. division Juniordrenge
7. plads forbundsmesterskab 2. division Juniordrenge
8. plads forbundsmesterskab 6. division Minipiger
6. plads forbundsmesterskab 8. division MInipiger
8. plads forbundsmesterskab 12. division Minipiger
4. plads forbundsmesterskab 13. division Minipiger
6. plads DM Minidrenge
6. plads forbundsmesterskab 2. division Minidrenge

Rytmisk gymnastik

Regionsmesterskaber Sjælland Grand Prix 2013

GULD 2. division Senior (Team Snanna)
4. plads 1. division Junior (Team Young)
5. plads 1. division Junior (Team 1)
GULD 2. division Junior (Team 2)
5. plads 1. division Pigerække (Team Køge Bugt)
5. plads 1. division Mini (Team Marina)

DM Æstetisk gymnastik 2013

BRONZE 1. division Junior

DM Grand Prix 2013

SØLV 1. division Senior (Team Snanna)
5. plads 1. division Junior (Team Young)
8. plads 1. division Junior (Team 1)
GULD 2. division Junior (Team 2)
10. plads 1. division Mini (Team Marina)
9. plads 1. division Pigerække (Team Køge Bugt)

Konkurrencer 2012

Teamgym

Sjællandsmesterskaber 2012

BRONZE 5. division Juniorpiger
8. plads SM Juniordrenge
SJÆLLANDSMESTRE MiniMix
8. plads 2. division Minipiger
4. plads 5. division Minipiger
6. plads 5. division Minipiger
7. plads 8. division Minipiger
4. plads SM Minidrenge
5. plads 2. division Minidrenge

DM og Forbundsmesterskab 2012

5. plads 7. division forbundsmesterskab Juniorpiger
7. plads 2. division forbundsmesterksab Juniordrenge
GULD 4. division forbundsmesterskab Minipiger
GULD  8. division forbundsmesterskab Minipiger
8. plads 8. division forbundsmesterskab Minipiger
6. plads 2. division forbundsmesterskab Minidrenge
4. plads 3. division forbundsmesterskab Minidrenge

Rytmisk gymnastik

DM Grand Prix 2012

GULD 2. division Senior (Team 1)
BRONZE 2. division Senior (Team 2)
4. plads 1. division Junior (Team 1)
GULD 2. division Junior (Team 2)
GULD 1. division Tweens (Team Young)
SØLV 1. division Tweens (Små Tweens)
4. plads 1. division Pigerække
6. plads 1. division Mini (Team Køge)

Regionsmesterskaber Sjælland 2012

GULD 2. division Senior (1)
BRONZE 2. division Senior (2)
4. plads 1. division Junior (Team 1)
GULD 2. division Junior (Team 2)
SJÆLLANDSMESTRE Tweens (Team Young)
BRONZE 1. division Tweens (Små Tweens)
6. plads 1. division Pigerække (Køge)
5. plads 1. division Mini (Team Køge)


Seneste nyheder

Se alle nyheder
Gymnastikforeningen Køge Bugt · Ravnsborgvej 3A · 4600 Køge · Tlf. 40754143 · Mail: admin@koegebugt.dk