Kære gymnast og forældre
I inviteres med til nogle superfede og aktive dage fyldt med gymnastik, fællesskab og sjove oplevelser.
Tilmeld dig årets SommerCamp nu! Campen er åben for såvel medlemmer som ikke-medlemmer.
SommerCamp 2020 er en dagskole for gymnaster i alderen 10-14 år (årgang 2006-2010).
 
Pakkeliste finder du
her. 
På SommerCamp 2020 får du bl.a.:
- 3 dage med masser af springgymnastik med udgangspunkt i dit niveau og mulighed for at lære noget nyt.
- Sjov med akrobatik/behændighed
- Andre former for sport/aktiviteter – f.eks. fodbold, rundbold, spil o.l.
- Nye former for udfordringer af forskellige slags
- Samvær med dem du kender og nye venner
- Sved på pandenMasser af hygge og sjov
- Mulighed for overnatning fra tirsdag til onsdag med meget mere hygge og samvær
- Eftermiddagsfrugt hver dag og frokost onsdag
- En SommerCamp t-shirt
 
Hvor:
Køge Bugt Gymnastikcenter, Ravnsborgvej 3a, 4600 Køge
 
Hvornår:
Uge 32 (torsdag den 6. august – lørdag den 8. august). Campen er en dagskole med fastsat program torsdag til lørdag. Der er instruktører til stede hver dag fra kl. 8.30 til 16.30 (lørdag kl. 14.30), hvor der er mulighed for aflevering/afhentning.
 
Pris:
kr. 725 pr. gymnast - og yderligere kr. 75 for at deltage i overnatning fredag til lørdag (skal vælges ved tilmelding).
Kr. 75 inkluderer aftensmad fredag og morgenmad lørdag. Beløb forfalder til betaling ved tilmelding.
Ved framelding trækkes et administrationsgebyr på kr. 200.
 
Deltagerantal:
Max. 100 gymnaster
 
Tilmelding:
LOG PÅ som medlem for at tilmelde dig
Tilmeldingen sker efter ”først til mølle” princippet. Tilmeldes der over 100 gymnaster, vil der være en venteliste, man skrives på.
Den ønskede størrelse t-shirt angives ved tilmelding (samme model som ved SommerCamp 2019). Husk at skrive en gyldig mailadresse i systemet - al information til deltagerne vil foregå via mail.
Vel mødt!
Gymnastikforeningen Køge Bugt